Haber

Zonguldak madenindeki göçük kazası haberi! Son dakika! Zonguldak’taki maden patlamasında son durum ne?

Zonguldak Ereğli ilçesinin Kandilli mevkiinde TTK’ya bağlı Armutçuk İşletmesi’ne ait madende çökme meydana geldi. Zonguldak madenindeki çökme kazası haberi arama motorlarında! Son dakika! Zonguldak’taki maden patlamasında son durum ne? soruları araştırıldı.

ZONGULDAK’TA MADEN PATLAMASINDA SON DURUM NE?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde TTK’ya bağlı Armutçuk İşletmesi’ne ait madende çökme meydana geldi. Enkazdan kurtarılan 4 personelden 1’i hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

EKİPLER SEVK EDİLDİ

Türkiye Taşkömürü A.Ş. (TTK) Armutçuk A.Ş. madeninde henüz bilinmeyen bir nedenle çökme meydana geldi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık, UMKE, AFAD ve TTK kurtarma ekipleri sevk edildi. Enkaz altında kaldığı tahmin edilen çalışanların kurtarılması için çalışma başlatıldı.

“İÇERİDE 280 KİŞİ VAR, 4 KİŞİ ETKİLENDİ”

Olay yerine ekipler sevk edilirken, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, “İçeride 280 kişi var, 4 kişi etkilendi. 75 kişilik ekiple müdahaleye başlandı. Enkaz altından 3 işçi kurtarıldı, ulaşmaya çalışıyoruz. 1 işçi. Patlama olmadı, tavan çöktü.” söz konusu.

1 PERSONEL HAYATINI KAYBETTİ

Son olarak Elektrik ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Enkaz altında kalan 4 kişiden 1’inin hayatını kaybettiği, 3 işçinin de yaralı olarak kurtarıldığı” belirtildi.

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Zonguldak ilimiz Ereğli ilçesindeki Armutçuk madeninde bugün saat 13.45 sıralarında çökme meydana geldi. Çökme altında işçilerin bulunduğunun ihbarı üzerine #AFAD @EmniyetGM, @gendarmerie, 112 sağlık Olay yerine itfaiye, itfaiye ve TTK kurtarma ekipleri geldi. “Sevk edildi. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi.

Vali Hacıbektaşoğlu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

“Şu an için ocağın tamamını veya işletmeyi riske atacak bir durum söz konusu değil.”

Olaydan 4 işçinin etkilendiğini belirten Hacıbektaşoğlu, “Şu anda 250 kişilik arama kurtarma ekibi ve kurtarma ekibi müdahale ediyor. Bir işçi ağır yaralı olarak çıkarıldı, diğer 3 işçiyle ekiplerimiz temas halinde. . Dikkatli bir şekilde onları dışarı çıkarmaya çalışıyorlar.” söz konusu.

Hacıbektaşoğlu, vardiyada 280 kişinin çalıştığını belirterek, “Çökme 4 kişinin çalıştığı alanı etkiledi. Onun dışında herhangi bir risk yok. Patlama yok, çökme var. Şimdilik arkadaşlarımız söylemiyor” Tüm ocağı ve işletmeyi riske atacak bir durum söz konusu.” dedi. Hacıbektaşoğlu, madende herhangi bir patlamanın yaşanmadığını, tavanın çökmesi sonucu çökme meydana geldiğini, çökmede mahsur kalan 1 personele ulaşılmaya çalışıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu