Haber

Türk Sporcular Çin’deki Üniversite Oyunlarına Heyecanla Hazırlanıyor

31. FISU Dünya Üniversite Oyunları, 28 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında Çin’in güneybatısındaki Chengdu’da yapılacak.

Birçok Türk spor öğrencisi, Çin’de yüksek teknolojili üniversite maçlarını deneyimlemek için sabırsızlandıklarını söyledi.

SES 1 (Türkçe): SAMET AK, Sporcu öğrenci:

“Çin’de teknoloji çok ileri bir şey. Çin, teknolojiyi sonuna kadar kullanan bir ülke. O yüzden gördüklerime şaşıracağımı sanmıyorum. Teknolojik çok şey göreceğimi biliyorum, umarım. Umarım benim için güzel bir deneyim olur. Belki oraya gittiğimde, kafeterya, antrenman sahası, yarışma yeri gibi gitmek istediğim bir yeri tarif etmek için bir robot çıksa şaşırmayacağımı düşünüyorum.”

24 yaşındaki Abdullah Tuğluk, Çin’e yapacağı ilk seyahat için çok heyecanlı olduğunu ve etkinlikte 3 bin metre engelli koşuda madalya kazanmayı umduğunu söyledi.

SES 2 (Türkçe): ABDULLAH TUĞLUK, Sporcu öğrenci:

“Sosyal medya hesaplarından uzun süredir takip ediyorum, çok büyük bir organizasyon yapacaklar. Bunun üzerine bize açıklama yaptılar. Bizi sürücüsüz araçlar getirip götürecek. En gelişmiş bölgelerde… Etkinlik kapsamında her şey için seferberlik ilan edilen Çin’de çok büyük bir organizasyon yapmayı planlıyorlar. Ben de ilk kez bu kadar büyük ve üst düzey bir organizasyona katılacağım. Teknolojinin tam kullanıldığı bir yarışma olacak. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu