Teknoloji

Spotify, Son Dinlediğiniz Şarkıları İndirip Tek Listede Toplayabileceğiniz Bir Özellik Sunuyor

Milyonlarca kullanıcısı ile dünyanın en bilinen müzik platformlarından biri olan Spotify, kullanıcı deneyimini iyileştirecek özellikler getirmeye devam ediyor. Şirket bugün bir çoğumuzu sevindirecek bir yeniliği test ettiğini duyurdu.

Yeni özellik “ Çevrimdışı Karışım Diye adlandırılır “. Türkçe’ye “Offline Mix” olarak çevirebileceğimiz özellik, internet bağlantısının olmadığı zamanlarda da kullanıcıların müzik dinlemesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Offline Mix, son zamanlarda dinlediğiniz tüm müzikleri çevrimdışı dinleyebileceğiniz tek bir oynatma listesinde toplar

Çevrimdışı müzik dinlemek, Spotify gibi platformların değerli bir parçasıdır. Uçakta olduğumuz gibi internete giremediğimiz zamanlarda müzik indirmek çok işimize yarıyor. Spotify’da çalma listeleri veya albümler indirme imkanımız var. Ancak sürekli tür değiştirerek müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz veya indireceğiniz müziği seçemiyorsanız bu süreç biraz zorlayıcı olabilir. İşte Spotify yeni özelliği ile işinizi kolaylaştırmak istiyor.

Offline Mix adlı bir çalma listesi, En son çaldığınız müziği indirerek tek bir yerde bir araya gelingetiriyor ve internet bağlantısı olmadığında dinlemek için sağlar. Şirketin CEO’su Daniel Ek’in paylaştığı ekran görüntüsünden listenin nasıl görünebileceğini görebiliriz. Ek’in paylaştığı görselde son zamanlarda çalınan 3 saat 31 dakikalık uzun bir müzik listesi yer alıyor.

Bu özellik sizi manuel olarak müzik seçme ve indirme zahmetinden kurtaracak ve daha kolay bir çevrimdışı dinleme deneyimi sağlayacaktır. Müzik indirmeyi unuttuğunuzda da çok faydalı olabilir. YouTube Music’in zaten “Çevrimdışı Mixtape” adlı örnek bir özelliği olduğunu da ekleyelim.

Spotify’ın yeni özelliği şimdi ne zaman gelir belli değil . Ancak Ek’in herkese duyurusu yakında gelebileceğini gösteriyor.

haberbuca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu