Haber

Enis Berberoğlu: Bütün bunları size getiren benim.

ANKARA– Yargıtay’ın Can Atalay hakkındaki kararına ilişkin tartışmalar devam ederken, daha önce Anayasa Mahkemesi kararıyla görevden alınarak meclise iade edilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu da TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Meclis.

‘BÜTÜN BUNLARI SİZE YAYINLAYAN BENİM’

Konuşmasına şöyle başladı: “Biliyorsunuz Laz’a ‘Şu espriyi duydun mu?’ diye sordular. Can Atalay kararına atıfta bulunan Berberoğlu, “‘Ben o şakayı yaşadım’ dedi” dedi ve “Bütün bunları başınıza getiren benim. “8 yıl süren bir dava sonucunda Anayasa Mahkemesi kararıyla iade edildiğim için şu anda açılan yol tartışılıyor, işin özü budur” dedi.

8 yıldır milletvekili olduğunu ve bu 8 yılın 6’sını Meclis’te geçirdiğini hatırlatan Berberoğlu, “Sonuç ne oldu? Anayasa Mahkemesi bir kuralın, bir yasanın gereksiz yere, haksız yere ihlal edildiğini kabul ederek milletvekilliğimi geri verdi. Son seçime sorunsuz geldim. “Ben de diğer tüm milletvekili arkadaşlarım gibi meclisteki görevimi yerine getiriyorum” dedi.

‘DİĞER İKİ MECLİS LİDERİ KARARIMI OKUMADI, YÜKSEK MAHKEME AKILINA MI GELDİ Mİ?’

“Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Can Atalay kararını neden okumuyorsunuz?” Berberoğlu, Meclis’te “parmağını salladığını” belirterek, “Ekim 2018’de çıktım, 2020 Haziranıydı, on sekiz ay oldu, kararım okundu ve milletvekilliğim düşürüldü… Meclis Başkanları” İki farklı Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Mustafa Şentop ve ondan önce de Binali Yıldırım kararımı okumadı Yargıtay 3. Ceza Dairesi şimdi aklını başına topladı mı, neden suçlama yaratıyor, neden yaratıyor? soru işareti mi diye sordu.

‘Anayasa Mahkemesi CEZAYI HATIRLAMIYOR, SADECE DOKUNULMAZLIĞI HATIRLATIYOR’

Anayasa Mahkemesi’nin kendisini başka bir mahkemeyle değiştirmediğini belirten Berberoğlu, “Cezam kalkmadı, belgelerim şu anda ilk duruşmanın yapıldığı 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bekliyor. Herhangi bir nedenle dokunulmazlığımın kaldırılmasına karar verirseniz veya sürem biterse ve artık milletvekili olamazsam, tıpkı Can Atalay’ın başına veya bazı belgelere olacağı gibi ben de ayrılırım ve bu davadan yargılanırım. burada bekliyor. Anayasa Mahkemesi bizi cezasız bırakmıyor, sadece milletvekili dokunulmazlığını hatırlatıyor. Bu sizi de rahatsız ediyor mu? sözlerini kullandı. (DUVAR)

hanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu