Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayati Yazıcı’nın annesinin cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı’nın cenazesine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Kısıklı’daki konutundan geldiği Eyüp Sultan Camii’nde kıldı. Namazın ardından Fatma Yazıcı için düzenlenen cenaze törenine katılan Erdoğan, Hayati Yazıcı ve yakınlarına taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve SporCenaze namazında Bakan Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Milletvekili Hulusi Akar ve 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kıldırdığı cenaze namazının ardından merhum için dua etti ve abdest aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, en keyifli konuşmayı yol arkadaşı Hayati Yazıcı’nın annesi için Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yaptığını söyledi.

“Her ruh ölümü tadacaktır.” Ayete istinaden, “Fatma annemiz 96 yaşına geldi. Böyle bir hayatta ve bu hayatta az önce hocamın da belirttiği gibi hayırlı evlatlar yetiştirmiştir. Bu çocuklar onun en önemli mirasıdır ve bu çocukların onun ebedi alemde en önemli şahitleri olacağına inanıyorum ve biz de şahidiz. Fatma annemize de dua ediyoruz.

Erdoğan konuşmasının ardından tabutu omuzladı.

Fatma Yazıcı’nın cenazesi toprağa verilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu